Strona główna >> Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach >> Aktualności

Zaproszenie na ekstremalną Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej

2017-04-05 22:29:58 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Zapraszamy na nocną, ekstremalną Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej, w nocy z piątku - 7 na sobotę - 8 kwietnia br. Wyruszamy spod kościoła w Pychowicach po mszy św. wieczornej ok. 19.00. Szczegóły niżej. Zapisy u Pawła Rząsy na maila: pawelrza@gmail.com

TRASA przebiegać będzie wałami Wisły, przez Tyniec, Skawinę, Bukowsko, Radziszów, Podchybie, Zarzyce. Czasem po asfalcie, ale także po ścieżkach, wzgórzach, polach i lasach. Będzie na pewno trochę błota, kamieni, stromych podejść i zejść. W drodze będziemy rozważać stacje drogi Krzyżowej i nieść bardzo ciężki Krzyż. Po dotarciu do Kalwarii w Sanktuarium planujemy uczestniczyć w Eucharystii. Powrót autobusem PKS, pociągiem lub wynajętym autokarem – w zależności od ilości zgłoszonych osób.

Dla tych, którzy nie czują się na siłach by przejść całą drogę mogą sobie skrócić trasę (tzn. dołączyć w Tyńcu, Skawinie, Radziszowie skracając odpowiednio o 7, 14 lub 20 km.

UWAGA:
 Nie jest to zorganizowana pielgrzymka lecz forma indywidualnej praktyki religijnej. Nikt nie zapewnia żadnej formy opieki.
 Zgodnie z prawem, Nocna Droga Krzyżowa ma charakter długiego, indywidualnego przejścia.
 Każdy uczestnik Drogi Krzyżowej idzie na własną odpowiedzialność i zapewnia sobie we własnym zakresie ekwipunek na drogę.
 Osoba wybierająca się na trasę przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Należy również pamiętać, że osoby niepełnoletnie przebywają pod władzą rodzicielską i ich wyruszenie na EDK może odbywać się wyłącznie za zgodą opiekunów prawnych.
 Należy zabezpieczyć sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w Drodze Krzyżowej wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia.

Krótko przypomnę co może się przydać:
1.KONIECZNIE elementy odblaskowe najlepsza jest kamizelka samochodowa)
2.Latarka z zapasowymi bateriami!!! – najlepiej czołówka
3. Ciepłe napoje w termosie (kawa, herbata) minimum 1 litr na osobę
4. Suchy prowiant wg potrzeb (nie przechodzimy koło żadnego Mc D :).
5.Wygodne buty(na pewno będzie błoto -)
6. Peleryna lub kurtka przeciwdeszczowa lub parasol.
7. Czapka i rękawiczki – nad ranem może być przymrozek
8. Plastry na ewentualne otarcia nóg
9. Telefon komórkowy – do użycia w razie zagubienia się na trasie
10.Karimata lub podkładka do siedzenia w czasie odpoczynku (na tegorocznej trasie nie ma zbyt wielu miejsc wygodnych do siedzenia ale jest za to mokra ziemia :) )

Nasi parafianie:

s. Marzena

Przydatne linki:
Rozkład jazdy MPK
Dziś fotoksiążki zastępują tradycyjne albumy ślubne
Czy najczęściej wybierane prezenty to koszulki i kubeczki reklamowe?