Strona główna >> Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach >> Aktualności

V Niedziela Wielkiego Postu - 02.04.2017

2017-04-02 10:17:42 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Od dzisiejszej 5-tej niedzieli, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, dlatego zasłonięte są wszystkie krzyże, aby bardziej skupić się na rozważaniu męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali, ale przed wszystkim do uczestnictwa w dorocznych rekolekcjach parafialnych, które dziś się rozpoczęły. Jest to szczególny czas łaski, dlatego udział w nich jest obowiązkiem każdego katolika. Dziś nauka rekolekcyjna na każdej mszy św., również na Gorzkich Żalach. Po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 będzie specjalne spotkanie modlitewne dla wszystkich - zwłaszcza tych, którzy po świętach chcą wziąć udział w seminarium odnowy wiary. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone w ramach mszy św. - rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00, w Kostrzu o 17.00. Mszy św. o godz. 7.00 w te dni nie będzie. W poniedziałek zapraszamy wszystkich małżonków i rodziców na naukę stanową o godz. 19.00. We wtorek jest spowiedź według rozkładu, a o 19.00 spowiedź wraz z nabożeństwem o uzdrowienie. W środę zakończenie rekolekcji na wszystkich mszach św. a o 19.00 - wspólne dziękczynienie i uwielbienie Boga. Rekolekcje dla dzieci będą prowadzone równolegle przez kleryków redemptorystów w ramach zajęć szkolnych. Rozkład rekolekcji na afiszu przed kościołem, na stronie internetowej i na ulotkach przy wyjściu z kościoła. W środę taca będzie przeznaczona na działalność apostolską ojców redemptorystów, jako wyraz naszej wdzięczności dla prowadzących.

2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka - św. Jana Pawła II. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o dobre przeżycie rekolekcji i o pomyślną budowę kościoła.

3. Od dziś nasza Parafia ma uruchomioną nową stronę internetową, dostępną pod adresem: www.pychowice.sdb.org.pl. Została ona opracowana przez profesjonalną firmę komputerową „nowoczesna parafia”, a obsługiwana będzie przez grupę naszych parafin, którzy przeszli odpowiednie szkolenie. Zapraszamy innych chętnych parafian do włączenia się w jej redagowanie a wszystkich zachęcamy do częstego korzystania z niej. Strona jest dostępna także w wersji mobilnej na telefon. Konkurs na logo naszej parafii przedłużamy jeszcze do przyszłego tygodnia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta, a w pierwszy piątek, jak zwykle odwiedziny chorych przed południem, a po południu adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi o zwykłych porach.

5. W piątek, po mszy św. wieczornej, już po raz ósmy wyruszy z naszej parafii ekstremalna nocna droga krzyżowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy i szczegółowe informacje u pana Pawła Rząsy.

6. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu - w Wielki Tydzień i w Triduum Paschalne.  Podczas uroczystej liturgii o godz. 12.00 pobłogosławimy palmy i przejdziemy procesją wokół kościoła.

7. Dziś po każdej mszy św. odbędzie się kiermasz świąteczny z palmami i stroikami wielkanocnymi, organizowany przez nasze oratorium, z którego dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży nad morze.

8. Grupa charytatywna prosi o przynoszenie w przyszłą niedzielę produktów spożywczych oraz środków czystości lub składanie swojej jałmużny do skarbonki dla najuboższych, za które będzie można zakupić potrzebne dla nich produkty.                                                                                  - verte

9. Grupa mieszkańców Pychowic już po raz trzeci organizuje społeczną akcję sąsiedzkiego sprzątania Pychowic i zaprasza mieszkańców do włączenia się w nią. Spotykamy się 8 kwietnia, w następną sobotę, przy cmentarzu na ul. Sodowej, o godz. 11.00. Każdy może przyjść, na jak długo może i chce. Zapewniamy worki i rękawiczki foliowe, choć warto zabrać grubsze - ogrodowe czy robocze. Również mile widziane są dzieci.

10. Szkoła Podstawowa  nr 110 przy ul. Skwerowej 3 w Dębnikach, wznawia swą działalność od 1 września 2017 r. i zaprasza na Dzień Otwarty uczniów i rodziców przyszłorocznych klas pierwszych i starszych klas szkoły podstawowej (IV i VII), w najbliższy czwartek 6 kwietnia w godz. od 16:00 do 18:30.

Nasi parafianie:

Proboszcz Jacek Ryłko

Przydatne linki:
Rozkład jazdy MPK
Dziś fotoksiążki zastępują tradycyjne albumy ślubne
Czy najczęściej wybierane prezenty to koszulki i kubeczki reklamowe?