Strona główna >> Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach >> Aktualności

Jasełka opłatek 2017

2 Niedziela Zwykła - 15.01.2017

2017-01-14 21:27:45 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną parafię. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu, a w dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy biorąc udział w nabożeństwach ekumenicznych, których rozkład wywieszony jest na plakacie przed kościołem. - więcej.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 08.01.2017

2017-01-08 07:01:47 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Dziś, 8 stycznia w niedzielę Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Jak co roku w tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian na spotkanie opłatkowe do sali teatralnej przy Wyższym Seminarium Duchownym Salezjanów, ul. Tyniecka 39. Najpierw obejrzymy krakowskie jasełka, w wykonaniu dzieci z oratorium, a potem połamiemy się opłatkiem i wspólnie pokolędujemy. Twórzmy Wspólnotę i bądźmy tam gdzie jest ona znacząco obecna! - więcej.

Nowy Rok - 01.01.2017

2017-01-01 06:51:45 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Wszystkim Parafianom Szczęśliwego Nowego Roku !!! Od jutra rozpoczynamy kolędę. Wizytę duszpasterską chcemy złożyć w tym tygodniu mieszkańcom ulic: Sodowa, Zakrzowiecka, Słońskiego, Skalica, Tyniecka w części pychowickiej, Na Leszczu, Przełom i Św. Piotra. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablotce, na stronie i we wkładce do gazetki parafialnej. W czasie kolędy nie będzie mszy św. wieczornych, lecz tylko o godz. 7.00, zarówno w kościele parafialnym, jak i w kaplicy w Kostrzu, z wyjątkiem sobót. Również kancelaria będzie czynna tylko w godzinach porannych. - więcej.

Boże Narodzenie - 25.12.2016

2016-12-25 21:41:17 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Tę dobrą nowinę aniołowie ogłosili pasterzom i ogłaszają nam oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz niełatwą, codzienność. - więcej.

Rozkład tegorocznej kolędy 2017

2016-12-17 22:37:19 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach
Kolędę rozpoczynamy po Nowym Roku. W dni powszednie od godz. 16.00, a w sobotę od 10.00. Będą jeszcze zawiadomienia poprzez wcześniejsze rozdanie przez ministrantów kartek - więcej.