O serwisie | Dołącz do nas | Reklama | Regulamin | Twoja poczta
Strona główna >> Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach >> Aktualności
Lista Parafii:
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach
Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie Mydlnikach
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Brata Alberta w Krakowie
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Kraków - Rżąka
Parafia Świętej Kingi w Krakowie
Galerie - ostatnio dodane:

Stan budowy kościoła styczeń 2017
Informator:
Msze święte w Kościołach w Krakowie. Godziny odprawiania.
Co potrzebne jest do sakramentu małżeństwa?
Nauki przedmałżeńskie. Wykaz katechez dla narzeczonych oraz nauk przedmałżeńskich
Sakrament chrztu - podstawowe informacje
Jak przebiega sakrament chrztu świętego?
Projekt kościoła - Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach w Krakowie
Najlepsze parafie - Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa - Kraków Pychowice
Diecezja krakowska – krótka historia
Filmy - ostatnio dodane:

ŚDM 2016 - młodzież z Syrii

7 Niedziela Zwykła - 19.02.2017

2017-02-19 07:17:45 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Kliknij aby powiększyć
Powoli zbliża się okres Wielkiego Postu, dlatego w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii 40-stogodzinne nabożeństwo. Będzie ono trwało od niedzieli (26.02) do wtorku (28.02), przed Środą Popielcową. Codziennie w tych dniach, w godzinach od 15.00 do 18.00, będzie wystawiony w naszym kościele Najśw. Sakrament. Niech każdy z nas poświęci przynajmniej 15 minut na adorację w tym 40-stogodzinnym nabożeństwie. Będzie to bezcenny dar dla naszej parafii w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu i rekolekcji. Dla lepszej organizacji został zrobiony rozkład adoracji dla poszczególnych ulic. Rozkład ten jest zamieszczony w gablotce i na stronie parafialnej oraz wyłożony przy gazetach. - więcej.

6 Niedziela Zwykła - 12.02.2017

2017-02-19 07:15:24 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Kliknij aby powiększyć
2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto świętych Cyryla (mnicha) i Metodego (biskupa) - apostołów Słowian. Wprowadzili oni do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim zwanym głagolicą, którym do dziś posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy. - więcej.

5 Niedziela Zwykła - 05.02.2017

2017-02-05 07:05:04 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Kliknij aby powiększyć
W ubiegły piątek zmarł w Przemyślu ks. Marian Niedziela, były proboszcz naszej parafii. Okażmy wdzięczność naszemu wieloletniemu pasterzowi, czy to poprzez udział w pogrzebie, czy to poprzez zamówione msze św. za niego, czy choćby poprzez modlitwę. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Przemyślu, w kościele św. Józefa o godz. 11.00. Jest organizowany autokar z parafii. Wyjazd z ulicy Jemiołowej o godz. 6.45, a 5 minut później z Kostrza. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u ks. Kazimierza. Przy zapisie podajemy: nazwisko i imię, pesel, adres, telefon. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem i mszą św. - 50 zł. Po obiedzie pogrzebowym możliwy wyjazd do Kalwarii Pacławskiej na krótką modlitwę. Powrót wieczorem. - więcej.

4 Niedziela Zwykła - 29.01.2017

2017-01-28 21:29:21 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Kliknij aby powiększyć
Dziś czcimy św. Jana Bosko i dziękujemy za jego dzieło, które istnieje rozwija się w naszej parafii od przybycia salezjanów. Dziękujemy wszystkim parafianom i współpracownikom, za włączenie się w to dzieło, szczególnie przy tutejszym oratorium. Dziękujemy siostrom zakonnym, wszystkim grupom parafialnym, ministrantom, scholce, a szczególnie tym, którzy jej wspierają modlitwą i darami serca na budowę nowego kościoła. - więcej.

3 Niedziela Zwykła - 22.01.2017

2017-01-21 21:46:56 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Kliknij aby powiększyć
W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, chcemy uczcić św. Jana Bosko wielkiego wychowawcy młodzieży, założyciela zgromadzenia salezjańskiego, patrona naszej parafii i oratorium. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii nowego przełożonego Krakowskiej Prowincji Salezjanów, ks. Inspektora Adama Parszywkę, który o godz. 12.00 odprawi uroczystą mszę św. i wygłosi kazanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i współpracowników salezjańskich, wszystkie grupy parafialne, a szczególnie dzieci i młodzież. Będziemy się wspólnie modlić o pomyślne kontynuowanie budowy dzieła salezjańskiego w Pychowicach, oraz za dobrodziejów, od których zależy kiedy ono będzie ukończone. Niech to będzie nasze wspólne święto a zarazem rozpoczęcie ferii zimowych z ks. Bosko. - więcej.


extrema © 2007-2010
fotografia ślubna, wizytówki, zaproszenia ślubne, pieczątki, fotoksiążki, fotoalbumy, nadruki, gadżety