Strona główna >> Jubileusz 50-lecia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach >> Aktualności

Występ pani Katarzyny Słoty-Marciniec - 11.10.2008r.

2008-10-13 17:17:56 | Autor: Jubileusz 50-lecia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

W sobotę 11 października, w 3-cim dniu triduum przed uroczystością jubileuszową wystąpiła w naszym kościele solistka operowa - pani Katarzyna Słota-Marciniec.

Pani Katarzyna Słota-Marciniec – solistka operowa, współpracująca w Filharmonią i operą krakowska oraz z Gliwickim Teatrem Muzycznym

Mezzosopran, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Izabelli Jasińskiej-Buszewicz.

Ukończyła także psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Śpiewaczka interesuje się muzyką operową i oratoryjną. W trakcie studiów brała udział w operowych realizacjach akademickich - m. in. rola Trzeciej Damy w Czarodziejskim Flecie W.A. Mozarta. Po studiach związała się z teatrem w Schwedt (Niemcy) występując w musicalu West Side Story. Od 2002 r. współpracuje z Krakowską Operą kreując rolę Jasia w operze Jaś i Małgosia E. Humperdincka. W 2006 roku zadebiutowała na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w roli księcia Orłowskiego w operetce J. Straussa Zemsta nietoperza. Zainteresowania muzyką oratoryjną realizuje uczestnicząc w licznych koncertach i recitalach (m.in. letnie koncerty w kościele OO Pijarów z zespołem kameralnym Santa Cecylia Ensamble, cykle koncertów oratoryjnych w krakowskich kościołach).

Artystka zaangażowana jest także w realizacje spektakli muzycznych dla dzieci - występowała w bajkach muzycznych B. Schellera, audycjach umuzykalniających krakowskiej Filharmonii, jest autorką scenariuszy spotkań najmłodszych słuchaczy z muzyką poważną.

Akompaniowała jej na organach Emilia Bernacka-Głowala – pianistka i kameralistka

Obie panie wykonały koncert muzyki sakralnej pt. „ Ave Maryja” – w różnych interpretacjach, oraz zaprezentowały utwory z różnych pór Roku Liturgicznego (Wielki Post, Boże Narodzenie, Wielkanoc), przeplatane znanymi pieśniami i piosenkami religijnymi.