Strona główna >> Przegląd prasy katolickiej >> Aktualności

Jasełka opłatek 2017

Prawdziwe życie?

2008-04-30 09:24:54 | Autor: Przegląd prasy katolickiej

Warto sięgnąć po miesięcznik Don Bosco w którym znaleźć można wiele interesujących treści. Mnie osobiście wstrząsnął artykuł ks. Andrzeja Godyń SDB (redaktora naczelnego) który doskonale uzmysławia mechanizm jakim posługujemy się codziennie. Poniżej jego treść z przewrotnym pytaniem postawionym na koniec. - więcej.

Niedziela palmowa w Lipnicy

2008-03-16 19:54:41 | Autor: Przegląd prasy katolickiej

W Niedzielę Palmową wokół figury świętego Szymona z Lipnicy wyrasta prawdziwy las ogromnych, kolorowych palm.Tradycja procesji z palmami sięga IV wieku, kiedy w Ziemi Świętej narodził się pomysł uroczystości ukazujących ewangeliczne wydarzenia.

Nastaw budzik na 16.01

2008-03-08 20:34:11 | Autor: Przegląd prasy katolickiej

Idzie od czternastu miesięcy. W Wenezueli na drogę wypadła mu puma, w Rosji został brutalnie napadnięty. Właśnie maszeruje przez Polskę. Zachodzi po drodze do wszystkich kościołów i prosi: Módlcie się o jedność chrześcijan. Wariat? Szalony pomysł. Wyjeżdżamy w ciemno, by złapać faceta, którego nigdy nie widzieliśmy. Wiemy tylko, że idzie pieszo przez świat i powinien maszerować w okolicach Ożarowa. Nie nosi przy sobie komórki. Mamy jeden pewnik: młody Australijczyk Samuel Clear był kilka dni temu w Białej Podlaskiej i właśnie idzie na zachód. W kierunku Santiago de Compostela. Po półtorej godziny jeżdżenia po okolicach Lublina prawie dajemy za wygraną. Nagle. Jeeeest! Poboczem drogi żwawo maszeruje młody facet w czerwonej kurtce. - więcej.