Strona główna >> Administrator - Extrema >> Aktualności

Przejdźmy na lepszą stronę www.parafia.krakow.pl

2010-09-14 21:30:23 | Autor: Administrator - Extrema

Internet pod strzechy XXI wiek. Każdy ma dostęp do internetu. Wszystko można znaleźć w sieci, a treści pożyteczne przeplatają się ze spamem. Internet to kopalnia wiedzy i informacji. To miejsce wirtualnych spotkań, doskonałe miejsce edukacji. Internet dobrze wykorzystany, to także ciekawe narzędzie pozytywnego oddziaływania na młodych, to aktualnie chyba najszybszy i najłatwiejszy sposób komunikacji. Korzystają z niego wszyscy, a młodzi bez niego nie potrafią żyć. Internet towarzyszy nam wszędzie: w szkole, domu, pracy, a nawet w komórce. Przed nim się nie obronimy, więc nauczmy się go używać.

Tworzymy historię

W obliczu takich przemian również nasza parafia utworzyła stronę internetową dostępną pod adresem: www.parafia.krakow.pl. Dokładnie 8. marca 2008 roku administrator napisał: „Witam wszystkich na stronie parafialnej...” i od tego czasu strona Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęła działalność. Od samego początku założyliśmy sobie, że będzie to miejsce często aktualizowane i do dziś dnia ten zapał nam nie minął. Przez tych 30 miesięcy pojawiło się blisko 500 newsów z życia naszej parafii, ponad 40 galerii zdjęć, filmy i muzyka (w tym również pieśni śpiewane przez naszą scholę młodzieżową MIRIAM). Na stronie parafialnej działa także forum, można sprawdzić intencje mszalne, przeczytać ewangelię na niedzielę, relacje z pielgrzymek organizowanych przez naszą parafię pod kierownictwem Pawła Rząsy (w tym np. o II Rowerowej Pielgrzymce Mężczyzn do Kalisza), czy „wypociny” naszego niezastąpionego felietonisty Przemka Józefczyka w dziale: „Pół żartem pół serią”.

Jest nas coraz więcej

Nasza strona parafialna żyje i ma się dobrze, o czym nieubłaganie świadczą statystyki i systematycznie zwiększająca się oglądalność, która w maju tego roku uzyskała 2008 unikalnych użytkowników. Rekord frekwencji dziennej odnotowaliśmy 3 czerwca tego roku i były to odwiedziny aż 138 osób. Naszą stronę parafialną odwiedzili do tej pory mieszkańcy 28 krajów, z czego niemal 83% to mieszkańcy Polski. Odwiedzający koncentrują się głównie na czytaniu newsów (82% osób), a także oglądaniu zdjęć i filmów. Dzięki Wam, odwiedzającym, nasza strona jest także coraz lepiej odnajdywana przez google i tak np. wpisując w wyszukiwarce „parafia Kraków”, „parafia Pychowice” lub np. „msze święte w Krakowie” znajdziecie nas na pierwszej stronie obok takich stron jak np. diecezja.pl, czy naszemiasto.pl.

Potrzebne są ręce do pracy

Jeżeli komuś się wydaje, że wszystko funkcjonuje jak należy i nic nie trzeba poprawiać, to jest w błędzie. Wiele jest działów zaniedbanych, które czekają, aby się nimi zająć. Mogą powstać całkowicie nowe profile zgodne z zainteresowaniami ich twórców. Internet to wielka encyklopedia wiedzy, lecz najwięcej czasu zajmuje wyszukiwanie w niej wartościowych treści. W tym możecie nam pomóc. Nawet tak proste czynność jak skrupulatne umieszczanie, co tydzień treści Ewangelii na niedzielę zajmuje czas księdzu proboszczowi. A przecież to mógłby zrobić każdy. W tym miejscu kieruję słowa uznania pod adresem naszego proboszcza, ks. Jacka, który jest autorem większości treści na stronie parafialnej! Bez Niego ta strona straciłaby wiele ze swojego blasku. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy, bo dzieło wielkie, a robotników mało. Każda para rąk, każda głowa się przyda, każdy pomysł jest warty przemyślenia. Jesteś potrzebny także TY. Bodźcem do dalszej pracy dla wszystkich niech będzie pochwała przesłana ostatnio do nas przez anonimowych internautów, którą pozwalam sobie przytoczyć w ramce na tej stronie...

Witam,
W jakiś sposób trafiliśmy na tą stronę szukając mszy św. w Krakowie, bo niestety strona archidiecezjalna jest bardzo niekompletna... Tutaj jest o niebo lepiej, ale też brakuje