Strona główna >>

IV Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2017

2017-03-25 21:42:57 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Od przyszłej niedzieli - 2 kwietnia, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Jest to szczególny czas łaski, dlatego udział w nich jest obowiązkiem każdego katolika. W tym roku rekolekcje poprowadzi ojciec Paweł Drobot - Dyrektor Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów - prowadzi także rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego. Tematyka rekolekcji będzie związana z kursem Nowego Życia, jaki odbył się w naszej parafii na początku grudnia. Dla dzieci rekolekcje będą prowadzone w obu szkołach oraz w kościele w Pychowicach i w kaplicy w Kostrzu od poniedziałku do środy w ramach zajęć szkolnych. W najbliższy piątek odbędzie się parafialna droga krzyżowa łącząca wszystkie 3 miejscowości naszej parafii. Przejdziemy z krzyżem trasę z Pychowic do Kostrza przez Bodzów, rozważając po drodze poszczególne stacje. W tym dniu nie będzie mszy św. w Kostrzu o 17.00, a msza św. w kościele parafialnym zamiast o 18.00 będzie o godz. 17.00, przed wyruszeniem na drogę krzyżową. - więcej.

III Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017

2017-03-19 07:03:20 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

W kalendarzu liturgicznym w tygodniu przypadną dwie ważne uroczystości: Pierwsza - św. Józefa, ale ponieważ w tym roku 19-go marca przypadł w niedzielę, dlatego uroczystość ta została przesunięta na poniedziałek - 20 marca. Msze święte jak w dni powszednie. Będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Józefa za wszystkich solenizantów a także za mężów i ojców rodzin naszej parafii. I druga uroczystość - Zwiastowania Pańskiego - w sobotę, 25-go marca - obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dlatego gorąco zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są dostępne na półce z gazetami. Podczas mszy św. wieczornej będzie przyrzeczenie tych osób, które zdecydują się codziennie, przez 9 miesięcy odmawiać modlitwę i jedną dziesiątkę różańca św. w tej intencji. - więcej.

II Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017

2017-03-11 20:58:41 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowego kościoła. Taca z ubiegłej niedzieli na ten cel wyniosła 4.053 zł. Z kopert do tej pory spłynęło 8.190 zł, z przelewów bankowych ok. 15 tys. W sumie prawie 30 tys. zł. W gazetce parafialnej jest dokładne sprawozdanie finansowo-budowlane z dotychczasowych prac. Do końca marca ma być zakończone stawianie murów kościoła. - więcej.

I Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017

2017-03-05 08:23:36 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

U progu Wielkiego Postu pamiętajmy o naszych postanowieniach. Jest to czas nawrócenia i pokuty. Powstrzymajmy się od używek i wykwintnego jedzenia, aby wspaniałomyślniej dzielić się z potrzebującymi. Można się jeszcze wpisywać do księgi abstynenckiej wyłożonej przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w Środę Popielcową w wysokości 2.180 zł, która w całości będzie przeznaczona dla ubogich z naszej parafii. Przez cały Wielki Post można jeszcze składać swoją jałmużnę do skarbonki św. Antoniego. - więcej.

8 Niedziela Zwykła - 26.02.2017

2017-02-25 23:13:49 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Dziś o godz. 15.00 rozpoczynamy w naszej parafii 40-stogodzinne nabożeństwo, poprzedzające Wielki Post. Będzie ono trwało przez 3 dni do wtorku przed Środą Popielcową. Codziennie w tych dniach będzie wystawiony w naszym kościele Najśw. Sakrament, od godz. 15.00 do 18.00. Zapoznajmy się z rozkładem adoracji dla poszczególnych ulic. Postarajmy się aby nie zabrakło przynajmniej po jednym przedstawicielu z każdej rodziny, choćby tylko na 15 minut adoracji. Będzie to bezcenny dar dla parafii w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu i rekolekcji. Dziś od godz. 15.00 adorują mieszkańcy ulic - Krzewowa, Falista, Bobrowa i Jachimeckiego; od 16.00 mieszkańcy - Wielkanocnej, Bodzowskiej, Odrzywolskiego i Pokutyńskiego; a od 17.00 – Zakrzowieckiej, Sodowej, Krasowej, Na Leszczu i Przełom. W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest rozkład adoracji na dalsze dni i godziny. - więcej.