Strona główna >>

NOWY ADRES STRONY PARAFIALNEJ

2017-04-09 09:52:24 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

www.pychowice.sdb.org.pl - więcej.

Zaproszenie na ekstremalną Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej

2017-04-05 22:29:58 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Zapraszamy na nocną, ekstremalną Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej, w nocy z piątku - 7 na sobotę - 8 kwietnia br. Wyruszamy spod kościoła w Pychowicach po mszy św. wieczornej ok. 19.00. Szczegóły niżej. Zapisy u Pawła Rząsy na maila: pawelrza@gmail.com - więcej.

V Niedziela Wielkiego Postu - 02.04.2017

2017-04-02 10:17:42 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Od dzisiejszej 5-tej niedzieli, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, dlatego zasłonięte są wszystkie krzyże, aby bardziej skupić się na rozważaniu męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali, ale przed wszystkim do uczestnictwa w dorocznych rekolekcjach parafialnych, które dziś się rozpoczęły. Jest to szczególny czas łaski, dlatego udział w nich jest obowiązkiem każdego katolika. Dziś nauka rekolekcyjna na każdej mszy św., również na Gorzkich Żalach. Po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 będzie specjalne spotkanie modlitewne dla wszystkich - zwłaszcza tych, którzy po świętach chcą wziąć udział w seminarium odnowy wiary. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone w ramach mszy św. - rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00, w Kostrzu o 17.00. Mszy św. o godz. 7.00 w te dni nie będzie. W poniedziałek zapraszamy wszystkich małżonków i rodziców na naukę stanową o godz. 19.00. We wtorek jest spowiedź według rozkładu, a o 19.00 spowiedź wraz z nabożeństwem o uzdrowienie. W środę zakończenie rekolekcji na wszystkich mszach św. a o 19.00 - wspólne dziękczynienie i uwielbienie Boga. Rekolekcje dla dzieci będą prowadzone równolegle przez kleryków redemptorystów w ramach zajęć szkolnych. Rozkład rekolekcji na afiszu przed kościołem, na stronie internetowej i na ulotkach przy wyjściu z kościoła. W środę taca będzie przeznaczona na działalność apostolską ojców redemptorystów, jako wyraz naszej wdzięczności dla prowadzących. - więcej.

Od niedzieli 02 marca 2017r., będzie uruchomiona nowa strona internetowa naszej parafii

2017-03-30 11:58:24 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach
ADRES NOWEJ STRONY INTERNETOWEJ NASZEJ PARAFII: www.pychowice.sdb.org.pl - więcej.

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE - 02-05.2017

2017-03-30 11:52:04 | Autor: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach

Od niedzieli - 2 kwietnia, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Jest to szczególny czas łaski, dlatego udział w nich jest obowiązkiem każdego katolika. W tym roku rekolekcje poprowadzi ojciec Paweł Drobot - Dyrektor Centrum Apostolstwa i Duchowości w Krakowie i członek komisji do spraw ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej. Tematyka rekolekcji będzie związana z kursem Nowego Życia, jaki odbył się w naszej parafii na początku grudnia. Dla dzieci rekolekcje będą prowadzone w obu szkołach oraz w kościele w Pychowicach i w kaplicy w Kostrzu od poniedziałku do środy w ramach zajęć szkolnych. Rozkład rekolekcji poniżej - więcej.